دکتر علی عسکری در اجلاس مدیران شـرکت صنـایع پتـروشیمی خلیـج فـارس با گرامیداشت یاد و خاطره “سردار سرافراز سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی” گفت: ایشان، نماد مجاهدت خالصانه برای دفاع از اسلام و نظام بود و باید مکتب این شهید والامقام به الگویی برای همه ما تبدیل شود.
وی گفت: اگر در کنار کسب و کار و سود، ارزش هایی همچون یاد خدا، ایمان، صداقت و اخلاص تقویت شود،باعث برکت در روند رو به رشد ما خواهد شد.

راهبردهای کلیدی هلدینگ خلیج فارس
دکتر علی عسکری مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ادامه با تبیین شرایط مطلوب این گروه صنعتی،تولیدی و بورسی گفت: افزایش ظرفیت تولید، صیانت از سهام گروه در بورس، خلق امید با سودآوری و ثروت بیشتر و حمایت ویژه از صنایع پایین دستی از مهمترین سیاست ها و اهداف راهبردی ماست.وی با اشاره به ثبت رکورد بالای ۱۰۰ درصد تولید در مجتمع های پارس، نوری، اروند، بوعلی ، تندگویان، ایلام ، خوزستان، بیدبلند و…تأکید کرد: اولویت ما، افزایش ظرفیت محصول از ۲۲ به ۳۰ میلیون تن است و در این زمینه، از ایده های خلاقانه استقبال می کنیم.

تکمیل طرح های در دست اجرا

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به اینکه ۲۹ طرح در دست اجرا داریم گفت: تا پایان امسال سه طرح و سال آینده ۱۰ طرح به بهره برداری می رسد.
وی افزود : فاز اول هنگام، پالایشگاه گازیادآوران و مجتمع پتروشیمی گچساران سه ابر پروژه ای هستند که تا پایان امسال به بهره بردای می رسد.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به سیاست راهبردی هلدینگ خلیج فارس در حمایت از صنایع پایین دستی با ایجاد پارک های تخصصی در ۱۳ نقطه کشور گفت: این پارک ها باعث رونق سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف می شود.
به گفته وی، با برنامه طراحی شده ، زمینه ورود سایر حوزه‌های بخش خصوصی به پارک‌ها فراهم خواهد شد.
دکتر علی عسکری افزود: ایجاد صندوق پروژه، از ابتکارات گروه خلیج فارس برای آغاز طرح‌های جدید و بهره‌برداری از طرح های در دست اجراست.
مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به انجام مطالعات برای احداث ۹۰ طرح در بخش پایین دستی گفت: با بررسی های انجام شده، ۶۰ طرح در بخش های آرایشی، بهداشتی ، رنگ و چسب ، صنایع خانگی و ساختمانی ، خودرو، کود و سموم و…نهایی شده است.

ارتقای رتبه جهانی

دکتر عـلی عسـکری در ادامه افزود: تلاش های مجموعه هلدینگ خلیج فارس باید بر حفظ رتبه ۲۳ در بین یکصد شرکت برتر پتروشیمیایی دنیا و ارتقای آن برای قرار گرفتن بین ۱۰ شرکت برتر متمرکز شود.مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس همچنین با اشاره به اهمیت خاموش شدن فلرها در صیانت از محیط زیست و خلق ثروت گفت: علاوه بر مجتمع پالایشگاه گاز یادآوران که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد، باید تا پایان سال آینده،برنامه ریزی جامع برای تکمیل فرآیند خاموش شدن فلرها در استان های خوزستان، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و فارس توسط پالایشگاه گاز بیدبلند صورت گیرد.

حالِ خوب ارزشمندترین شرکت بورسی

دکتر علی عسکری با اشاره به افزایش دارایی هلدینگ در بورس گفت: فارس ارزشمند ترین نماد در این بازار است و امسال ٢۴ هزار میلیاردو ۵٠٠ میلیون تومان بین سهامداران توزیع شد.
حمایت مجتمع‌های تابعه از پارک های پایین دست، نگهداشت و تقویت سرمایه انسانی، ضرورت سرمایه‌گذاری در بالادست و تأمین خوراک پایدار، مستند سازی فعالیت‌های فنی و آموزشی در شرکت‌های تابعه، حذف موانع موجود برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام و… از دیگر تأکیدات دکتر علی عسکری در جمع مدیران این هلدینگ پیشرو در صنعت پتروشیمی بود.

بخشی از اظهارات مدیرعامل پتروشیمی گچساران در این نشست

به گزارش روابط عمومی، در این نشست مدیرعامل شرکت پتروشیمی گچساران به نکات راهبردی اشاره و پیشنهاداتی را ارائه نمود.
در اجلاس مدیران شـرکت صنـایع پتـروشیمی خلیـج فـارس، مهندس حیدریان در بخشی از اظهارات خود به تاثیرات مستقیم نرخ ارز در خریدهای تجهیزات پروژه و مشکلاتی که گاهاً در این زمینه به وجود می‌آید پرداخت و پیشنهاداتی نیز در این رابطه ارائه نمود.
در ادامه، مدیرعامل پتروشیمی گچساران همچنین در اظهارات خود به مباحث قانون تجارت و توجه بیشتر به این مهم پرداخت.
مهندس حیدریان در پایان در خصوص +C3 یکی از محصولات پتروشیمی گچساران در آینده نیز اشاره و ضمن قدردانی از توجه مدیریت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به این موضوع، ابراز امیدواری نمود که با راه اندازی کامل مجتمع، این محصول نیز که مغفول مانده مورد توجه سایر شرکتها در بحث سرمایه گذاری قرار گیرد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *